'Најружнија жена на свету': Мери Ен Беван обогатила се тиме што је била ружна да би спасила своју децу



1900-их у Енглеској је мајка преузела титулу „најружније жене на свету“ да би спасила своју децу.

Сви људи широм света желе да буду здрави и лепи. Готово свака жена жели да што дуже сачува своју лепоту и младост. Чак и када се живот чини ужурбаним и тешким, жене покушавају да нађу неколико минута за самопомоћ. Циљ лепотних поступака је зауставити или успорити процес старења. Али шта ако говоримо о необјашњивом губитку лепоте?



гоодлуз / Схуттерстоцк.цом

Прича Мери Ен Беван

Мари Анн Вебстер рођена је 1874. године у Лондону у великој породици и била је сасвим обична девојчица. Била је лепа и свидела се људима. Међутим, почетком следећег века стекла је увредљиву титулу најружније жене на свету. Шта се догодило са атрактивном младом женом?





Од младости је радила као медицинска сестра и као и све друге девојке сањала је о свом будућем животу. Мари Анн је желела да се уда, роди децу и помогне људима.



Коначно, њени снови су се почели остваривати. Удала се за Тома Бевана 1903. када је имала 29 година. Пар је дочекао четворо деце једно за другим, али болест је дошла заједно са мајчинством. Жена је искусила мигрене и болове у мишићима, а лекари нису знали како да помогну.

Међутим, највећа катастрофа тек је уследила. Изглед жене почео је да се мења. Процес је био спор, али је лице Мари Анн почело да губи женственост и постаје мужевније.



1914. године Мари Анн је постала удовица. Очајнички се борила за сваки долар који је зарадила и пријавила се за било који посао, јер није добила пуно понуда.

Њен необичан изглед изазвао је ругање, увреде и стална одбијања. Жени је било сломљено срце, јер је њена лепота из дана у дан нестајала. Истовремено, покушала је да смисли нове начине како да својој деци обезбеди пристојан живот.

Да Марија није чула за такмичење „најружнија жена“, сиромаштво би наставило да јури њену породицу. Марија га је освојила и добила велику суму. Након постизања стабилности, стекла је популарност: њена слика је почела да се појављује у штампи.

1920. добила је изванредан предлог. Сем Гумпертз, менаџер једног од најпопуларнијих чудовишних циркуса у то време, понудио јој је стални посао у Сједињеним Државама. Маријине колеге били су џинови, патуљци и брадате жене. За кратко време постала је један од најтраженијих уметника трупе. Зарађивала је пристојан новац, а деца су јој одрастала у богатим условима. Њена велика љубав према њима осудила је Марију на „наказан“ живот, који се завршио 1933. године.

Болест која јој је одузела лепоту

Њено стање је изазвала неизлечива болест за то време: акромегалија. Ово је поремећај узрокован дисфункцијом предњег режња хипофизе, коју карактерише несразмерно повећање величине шака и стопала, као и грубост црта лица. Данас се стање може хируршки исправити у комбинацији са хормонима и радиотерапијом. Али почетком 20тхвека нико није могао да помогне.

Погледајте ову објаву на Инстаграму

Објавио Мариам Махмоуд (@мариаммоукхтар) 16. септембра 2017. у 8:20 ПДТ

Почетком 2000-их, 70 година након Маријине смрти, њена слика појавила се на низу разгледница које је произвела Халлмарк картице , сатирично илуструјући спојеве на слепо. Тек након овога, холандски лекар који је радио са акромегалијом позвао је заједницу да престане да се спрда са женом.

Наравно, нису сви одмах престали да је доживљавају као власницу увредљиве титуле, али надамо се да би већина људи који су научили њену животну причу знала за њу као љубавну и несебичну мајку. Свака особа заслужује да буде поштована. Да ли се слажеш?

Топ Сториес
Популар Постс