Виллиам Јамес Сидис: Шта се догодило једном од најпаметнијих мушкараца који су икада живели



Виллиам Јамес Сидис је био дечачки геније који је са само 11 година предавао о Четвртој димензији професорима на Харварду. Откријмо његов ИК, главна достигнућа и да ли је он заправо био најпаметнији момак икада.

Виллиам Јамес Сидис - ово име вам вероватно сада не звучи познато. Међутим, почетком 20. века сви су говорили о њему. Био је дечачки геније, чудо од детета, чудо од детета. Сматрало се да је ИК Вилијама Џејмса Сидиса и до 100 поена виши од Алберта Ајнштајна. Да ли желите да сазнате више о њему? Затим наставите да читате.



Погледајте ову објаву на Инстаграму

Пост који дели Виллиам Јамес Сидис (@ виллиам.јамес1898) 10. априла 2020. у 00:31 ПДТ

Достигнућа Вилијама Џејмса Сидиса

Вилијам је рођен 1898 у Бостону јеврејским емигрантима из Украјине. Његов отац је био афирмисани физијатар, а мајка је била вешт лекар, тако да јабука није пала далеко од дрвета. Али каква је то ретка јабука била!





Сидисов отац је био опседнут идејом да свог сина одгаји генијем и поштено је рећи да је постигао оно што је желео. Сина је почео учити енглески користећи абецедне блокове док је Вилијам још увек био у свом креветићу.

Погледајте ову објаву на Инстаграму

Пост који дели Виллиам Јамес Сидис (@ виллиам.јамес1898) 31. марта 2020. у 22:05 ПДТ



Дечак није имао ни 2 године када је већ могао да чита Нев Иорк Тимес . Вилијам није био једино чудо од детета на свету. Ипак, био је један од ретких који се истакао у више области. Ево најупечатљивијих достигнућа Виллиама Јамеса Сидиса:

  • између шесте и осме године написао је 4 књиге, од којих је једна била о анатомији људског тела;
  • написао је француску поезију и устав за утопију;
  • могао је да положи студентски лекарски испит са 6 година;
  • верује се да је са 8 година Сидис могао да разговара на 8 језика и измислио свој;
  • у 9 је примљен на Харвард, али је одбио присуство због „емоционалне незрелости;“
  • на крају се уписао на Харвард са 11 година, као један од најмлађих ученика који су икада похађали престижну институцију, и тамо држао предавања о Четвртој димензији великом броју професора;
  • са 16 година је завршио цум лауде и уписао Харвард Лав Сцхоол;
  • до краја свог живота наводно је знао 40 језика.

Године проведене на Харварду нису биле најсјајније за младог генија. Имао је слом живаца и стално су му се ругали други студенти.



Погледајте ову објаву на Инстаграму

Пост који дели Виллиам Јамес Сидис (@ виллиам.јамес1898) 26. марта 2020. у 12:38 ПДТ

Према нпр , Сидисова биографкиња Ејми Волас коментарисала је то време:

На Харварду су му се подсмевали. Признао је да никада није пољубио девојку. Задиркивали су га и јурили, а то је било само понижавајуће. А све што је желео је да буде далеко од академске заједнице [и] да буде редован радник.

Вилијамов највећи сан био је да побегне од очију јавности како би живео „савршен живот“ повучено. На дан матуре, новинарима је славно рекао:

Желим да живим савршеним животом. Једини начин да живимо савршен живот је да га живимо повучено. Одувек сам мрзео гужву.

Читав свој живот Сидис је покушавао да се сакрије од јавности. Прелазио је са једног посла на други, непрестано се крећући по градовима. Потајно је објавио бројне књиге под различитим псеудонимима.

Вилијам је водио живот какав је желео до Њујорчанин Репортер га је пронашао и написао чланак о његовом животу, због чега је Сидис тужио публикацију због давања лажних података о њему.

Погледајте ову објаву на Инстаграму

Пост који дели Виллиам Јамес Сидис (@ виллиам.јамес1898) 29. марта 2020. у 08:07 ПДТ

Дечачки геније преминуо је у 46. години из церебралне хеморагије. Упркос врло тешком детињству, Валлаце верује да је Сидис био пуно срећнији као одрасла особа. Сматра се да је његов ИК био између 250 и 300, али да ли је заиста био најпаметнији момак на свету?

Најпаметнији људи на свету

Признаје се да је просечна оцена ИК 100 и свако ко има више од 140 сматра се да спада у генијалну категорију. Међутим, ти изузетно паметни људи чине само између 0,25 - 1,0 процента целокупне популације.

Египатски владар Клеопатра веровао је да има ИК 180, док се немачки писац Јоханн Гоетхе могао похвалити ИК 213. Чувени ренесансни човек Леонардо да Винци наводно је имао ИК око 200. Тренутно, аустралијски професор математике на УЦЛА, Теренце Тао, има ИК резултат између 220 -230, што је вероватно један од највиших резултата нашег времена.

Дакле, ако су речи о коефицијенту интелигенције Вилијама Џејмса Сидиса тачне, онда је на основу теста људске интелигенције, он заиста био најпаметнији човек на свету. Могао је да буде највећи математичар свих времена или добитник Нобелове награде, ипак, желео је да буде редован човек са редовним послом и то је постао до краја свог живота.

Познате личности
Популар Постс