Милес Давис је променио лице џеза упркос томе што пати од „српастих ћелија“



- Милес Давис је променио лице џеза упркос томе што пати од 'српастих ћелија' - Целебс - Фабиоса

Више од 40 година, Милес Давис је пленио свет својим изузетним пивом џез музике. Овај изванредни вођа састава и композитор у свом животу је доделио девет награда Грамми и слови за једног од најутицајнијих сарадника у жанру музике.



Али његов живот није био без изазова. Милес је рођен у мају 1926. године са болешћу српастих ћелија, дегенеративним стањем које је за музичког генија обележило живот сталних здравствених проблема и компликација.





Током свог живота и каријере, Милес се борио са болешћу. Његово стање се прешло до тачке 1960-их када је нехотично напустио музику. Његова станка трајала је неколико година и коначно се вратио на музичку сцену. Међутим, његов повратак био је краткотрајан.



Живећи кроз бол.

Милес је оставио печат дебитантским албумом 1951. под насловом Нови звуци [8] . Милес је 1972. године учествовао у грозној моторној несрећи која је нанела још већу штету његовом крхком раму. Већ је имао историју крхких костију и ова несрећа је само погоршала његово стање. Није могао да се излечи довољно брзо, Милес је поново био приморан да одвоји одмор од наступа.



Његова евентуална деволуција започела је у том периоду, јер су му кости кука тешко зарастале. Ипак, Милес је био одлучан да преброди бол. Постепено се враћао стварању музике и наступа, мада много споријим темпом него раније.

Вечити оптимиста

Упркос медицинским изазовима, овај измучени музички маестро побеђивао је шансе и наставио да живи са болешћу све до своје смрти 1991. године. Био је неуморни оптимиста, неспреман да живи у слави прошлости. То се види из његовог размишљања о његовој музици и потребе да цени живот у тренутку. Он каже:

Не желим да ме волите због Кинд оф Блуе. Као и ја за оно што сада радимо.

1985. видео га је пуштањем Ухапшени сте, са корицама одМајкла Џексона „Људска природа“ и Цинди Лаупер „Време после времена“.Милес Давис је такође имао свој последњи снимљени наступ шест година касније 1991. године, заједно са познатим продуцентом Куинцијем Јонесом.

Једва 2 месеца након тога, преминуо је. Његова музика га и даље наџивљава, а његово наслеђе на и изван записа је инспирација, не само онима који пате од српастих ћелија, већ и породицама људи који управљају оболелима.

ПРОЧИТАЈТЕ И: Стевие Вондер говори о утицају своје вере на његов живот и каријеру

Популар Постс