Како надоградити РАМ: Главна правила о мешању различитих модула



Сигурно можете мешати два различита РАМ модула, али морате знати нека правила. У супротном, упознаћете се са злогласним плавим екраном смрти.

Рачунари су невероватно компликовани уређаји, то није нова ствар. Међутим, то не значи да морате бити стручњак да бисте разумели основе. Данас желимо да разговарамо о РАМ-овима: њиховим главним карактеристикама и начину мешања различитих врста. Дефинитивно можете надоградити РАМ без додатне помоћи.



путем ГИПХИ-а

ПРОЧИТАЈТЕ И: Како наставити са преузимањем док играте на Стеам-у. Да ли је ово уопште могуће?

Која су главна правила о мешању две различите врсте РАМ-а

Меморија са случајним приступом (РАМ) је облик рачунарске меморије која чува податке који се тренутно користе. Због тога се ова врста меморије назива и привременом. РАМ се назива и меморијским модулом. Да бисте разумели како мешати различите врсте РАМ-а, требало би да научите основне карактеристике и неколико једноставних правила.





1. СДРАМ наспрам ДДР РАМ-а

Постоје две врсте РАМ-а, које углавном одређују брзину меморије: СДРАМ и ДДР РАМ. Вредно је знати да је овај други много бржи од првог. Поред тога, следећа генерација нуди много већу брзину меморије, што значи да је ДДР4 бржи од ДДР3 и тако даље. Важна напомена: Једноставно не можете мешати РАМ-ове различитих врста - они су некомпатибилни.

2. Брзина

У зависности од типа РАМ-а, имаће различиту брзину. Постоје два параметра који описују брзину меморије. На пример, ДДР-1333 ПЦ3200 означава радни такт од 666 МХз и брзину преноса од 3.200 МБ / с. Мешање РАМ-а различитих брзина је могуће, али морате знати да би укупна брзина била највиша, што значи да би бржи РАМ био подцијењен.



Како надоградити РАМ: Главна правила о мешању различитих модулаФабрикаСимф / Схуттерстоцк.цом

ПРОЧИТАЈТЕ И: Најкориснији тастери пречица за Мицрософт Ворд: Како ефикасније радити



3. Напон

Било која РАМ меморија црпи енергију са матичне плоче, а количина потребна за правилно функционисање назначена је напоном. Нешто попут 2.5В можете видети приликом испитивања карактеристика ваше РАМ меморије. Најбоље је мешати РАМ-е истог напона.

4. ЦАС кашњење

Латенција адресе ступца, позната и као ЦАС латенција, или једноставно „ЦЛ“, у основи је време које је вашем РАМ-у потребно да врати сачуване податке у ЦПУ. Правило је једноставно: што је нижа кашњење ЦАС, то брже делује. Дефинитивно се не препоручује мешање две РАМ меморије са различитим ЦАС латенцијама.

5. Остала времена

Постоје многи други параметри који карактеришу брзину неколико других процеса, које је тешко објаснити и обично су од интереса за стручњаке и напредне кориснике. РАС до ЦАС кашњење, РАС преднапуњење, брзина наредби и други бројеви немају озбиљан утицај на продуктивност РАМ меморија. Типично би требало да будете у могућности да комбинујете два модула са различитим временима.

Како надоградити РАМ: Главна правила о мешању различитих модулаДмитри Ма / Схуттерстоцк.цом

Нажалост, ништа од наведеног не може да гарантује да су две различите РАМ меморије компатибилне. Чак и ако сте се придржавали смерница, надоградња РАМ-а може резултирати срамотним плавим екраном смрти. Иако бисте у поставкама БИОС-а могли да покушате да повежете два модула са различитим ЦАС кашњењем, временом и напоном, много је разумније купити исти модел. Уштедите своје живце и новац!

ПРОЧИТАЈТЕ И: Антивируси могу бити прилично досадни. Како зауставити потпис Аваст е-поште?

Технологија Еаси Лифе Хацкс Корисни животни хакови
Популар Постс